Google Udacity Scholarship – mam i ja ;)

Dostałam się do programu i przez najbliższe kilka tygodni spędzę na klepaniu kodu Androidowego wśród kilku tysięcy innych klepaczy kodu 😉 Kurs rozpoczął się 6 listopada, więc minął już niecały tydzień i mam już wstępne przemyślenia.

W tym roku założenia kursu, a przynajmniej jego pierwszej części są nieco inne niż poprzednio. W tym roku nacisk jest położony na udzielanie się w społeczności. Służy do tego kanał na Slacku i forum. Na tym etapie wszyscy rozwiązujemy bezpłatny kurs dostępny na Udacity (link), a za trzy miesiące spośród wszystkich tych, którym udało się go przejść, czyli odpowiedzieć na wszystkie pytania quizowe, zostaną wybrani ci, którzy wnieśli pozytywny wkład w społeczność kursową.

Obecnie bardzo ciężko jest się przebić przez szum jaki panuje na slacku gdzie siedzi na raz kilka tysięcy ludzi, ale liczę na to, że po pewnym czasie wszystko się wyklaruje 😉 Nie planuję szczególnie udzielać się tam, ale jeśli padnie pytanie, na które znam odpowiedź, to odpowiem.

Co do samej formy kursu – materiały są bardzo bogate. Na ten moment przeszłam przez pierwsze trzy lekcje i już znalazłam funkcje, których do tej pory nie wykorzystywałam, bo moja aplikacja nie łączyła się z internetem, więc nie potrzebowałam asynchronicznych tasków. Trochę boli forma pisania kodu, bo nie pisze się całej aplikacji, tylko wypełnia się luki w formie małych TODO zostawione przez instruktorów. I na każdej lekcji otwiera się nowy projekt i wypełnia się kolejne luki. Z drugiej strony jest motywacja, żeby samemu zrobić podobny projekt, zamiast wrzucać na githuba kolejny klon 'Sunshine app’, bo co to za frajda wrzucić kod, w którym dopisało się tylko 5 linijek tam gdzie ktoś pokazał palcem co robić.

Nawet jeśli nie uda się dostać do grupy, której zostanie ufundowane całe stypendium Nanodegree to chyba skuszę się na przejście przez całą ścieżkę tego co Udacity ma dla programistów Androida. Cały wykaz kursów można znaleźć tu: Android Developer Nanodegree. W praktyce różnią się tylko brakiem certyfikatu nie koniec i tym, że trzeba je zrobić samodzielnie bez wsparcia mentorów. Ale od czego jest Google i StackOverflow, a apka w githubie tak czy tak może się pojawić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.