CoNaObiad – Podsumowanie- #20

Konkurs dobiega końca. Aplikacja działa, ale jeszcze ma nie wszystkich planowanych funkcji. Przez biedne GUI i bugi nie nadaje się też do wystawienia w sklepie.

Mam za sobą 33 (wliczając wpis #00) wpisy w kategorii DajSięPoznać.

Zaznaczenie_026.png

Co dał mi udział w konkursie? Stworzyłam swoją pierwszą aplikację na Androida i zaczęłam prowadzić bloga. Udało mi się systematycznie siadać do pisania i apki i bloga pomimo ganiania za maluchem, który zdążył w tym czasie przejść z pełzania do chodzenia przy meblach.

 

Zaznaczenie_029.png

Udało mi się stworzyć aplikację, która umożliwia zaplanowanie obiadów na cały tydzień (czy tam inny okres zdefiniowany przez użytkownika). Obiady można dodawać ręcznie, lub za pomocą magicznej różdżki wygenerować plan od razu na cały tydzień (na razie czysty random).

wp-1496153030724.

Do posiłku można dodać przepis i składniki, dzięki czemu możliwe jest wygenerowanie listy zakupów.

wp-1494576697071.

Do zapisywania danych aplikacja wykorzystuje bazę danych SQLite. W sumie mam 3 główne tabelki i jedną tabelę asocjacyjną łączącą Meal i Ingredient. model.pngTo co jeszcze jest do zrobienia to po pierwsze stworzenie GUI, które nie będzie odstraszać użytkownika. Kolejnym dużym punktem jest stworzenie statystyk. W planach mam jeszcze kilka rzeczy, ale najpierw GUI. Postaram się w dalszym ciągu opisywać postępy na blogu, bo może będę chciała kiedyś wrócić do tych rozwiązań, a tu będę je miała pod ręką. Poza tym zastanawiam się nad przeniesieniem bloga na swoją domenę i migracja na wordpress.org.

Czy uda mi się dalej pisać bez motywacji w postaci konkursu? zobaczymy 🙂 Po skończeniu tej aplikacji mam w planach jeszcze napisanie małej aplikacji z Kotlinie skoro stał się oficjalnym językiem programowania na Androida. Raczej wątpię, że będę mieć chęci i siły żeby w najbliższym czasie zrobić równie czasochłonny projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.