drugi ekran – AppCompatActivity – #0A

Mamy jeden ekran – okazało mi się, że w sumie nie ten, który mogę na teraz doprowadzić do szczęśliwego finału. Zaczęłam od strony tego co jako użytkownik chciałabym mieć i nie spojrzałam, że powinnam jednak spojrzeć od strony programisty. No bo jak ustalać obiady na kolejny tydzień skoro nie mam żadnych posiłków, z których mogłabym je wybierać.

Czas zatem naprawić ten błąd i ogarnąć ekran z posiłkami. Widzę go tak jak ten poprzedni – listView, a na nim przycisk wywołujący okienko, z formularzem do dodawania nowych. Otwieramy AndroidStudio i do dzieła. Stwórzmy sobie nowe, puste Activity.

Menu_002.png

Stworzą nam się od razu dwa pliki – jeden to klasa Javowa, drugi to xml z layoutem. Mój obiekt nazwałam MealListActivity. Teraz skoro mamy już dwa Activity (Main i MealList) trzeba im ustawić hierarchię. Zaglądamy do AndroidManifest.xml i do wygenerowanego wiersza

<activity android:name=".MealListActivity"></activity> 

dorzucamy wskazanie na nadrzędną z naszych aktywności:

Jeszcze zajdźmy do activity_meal_list.xml i wstawmy tam ListView i przycisk:

Teraz płynnie przechodzimy do tworzenia widoku:

Jeszcze zdefiniujmy, że przycisk po kliknięciu ma nam otworzyć okienko dialogowe z miejscem na wpisanie nazwy potrawy i dwoma guzikami, jeden na dodanie do listy, drugi na zamknięcie okienka:

no i mamy to 🙂wp-1490023866749.pngNo dobra, może nie do końca – brakuje nam dwóch rzeczy -> odświeżenia listy po dodaniu nowego elementu i przejścia do tej listy :] ale DSP dalej trwa, a ja w nim 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: