Własne ikony – OverflowIcon, HomeAsUpIndicator – #22

Prace nad GUI trwają nieprzerwanie. Główny ekran już nie straszy listą, którą można rozwijać – teraz jest GridView.

Standardowe ikony nie były zbyt przyjemne, więc wyruszyłam na poszukiwanie nowych. Odpowiednie na ten moment znalazłam na stronie flaticon.com. Są darmowe jeśli załączy się informację skąd pochodzą, więc mój komunikat, który niedawno zawierał tylko informację o DSP, wzbogacił się o kolejną linijkę.

wp-1497188748928.

Jak zmieniła się aplikacja? Obrazek z lewej strony prezentuje to jak wyglądała poprzednio, z prawej nowe GUI oparte na GridView. Akcje z menu kontekstowego przeniosłam pod przyciski.

Będę poszukiwała jeszcze odpowiedniej czcionki tak żeby wszystko wyglądało bardziej spójnie 🙂

Załączanie własnych ikonek do projektu pokazywałam w jednym z poprzednich wpisów. Tutaj chcę zaprezentować zamianę ikonki z trzema kropkami (overflowIcon) i ikonki powrotu, które występują na toolbarze.

Żeby zmienić domyślną ikonkę ukrywającą opcję z menu, które nie zmieściły się na toolbarze na toolbarze wywołuję metody setOverflowIcon i przekazuję jej obrazek. Metoda niestety oczekuje obiektu drawable a ja mam obrazek jako identyfikator przechowywany jako int. Ale nie jest to żadnym problemem.

https://gist.github.com/jezinka/0ea0efa0a5cff8fe3c3298def1dbeba7

I już mam własną ikonkę 🙂
wp-1497190189711.

Ikonkę ze strzałką podmieniam wywołując na obiekcie ActionBar metodę setHomeAsUpIndicator, w parametrze podając identyfikator ikonki.

https://gist.github.com/jezinka/c6bf424d7a487ee6d314905adee99e52

wp-1497188965342.

Czas zabrać się za kolejne ekrany i pousuwać menu kontekstowe 🙂

2 thoughts on “Własne ikony – OverflowIcon, HomeAsUpIndicator – #22

  1. Super projekt, gratuluję realizacji. Przydałaby mi się taka apka. 😉 Będzie może możliwość dodawania / podglądu potrzebnych składników? Wybierasz się na galę Daj się Poznać w sobotę? 🙂

    1. dziękuję 🙂 będzie, a nawet już jest – chyba muszę się zebrać i wypuścić ją w Sklepie, to może być plan na długi weekend. Niestety na gali mnie nie będzie, 9 miesięczny obowiązek mnie nie puści 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.