Sensorki – wskaźnik baterii – #4

Jak tak patrzę na to ile rzeczy wyświetlam na kafelku, to zaczyna mnie to przytłaczać. Wskaźnik baterii jest potrzebny tylko po to, żeby wiedzieć, czy trzeba ją już podładować. Trzeba to zmodyfikować żeby sama dała znać.

Na początek usuwam wskazania baterii z kafelka, a ikonkę przenoszę na belkę z nazwą pomieszczenia. Powiększam ją żeby była lepiej widoczna i podnoszę ponad belkę żeby ikonka wyszła na wierzch.

recycler_view_item

Klasa sensorka dostaje nową metodę getBatteryColor(), która zwróci kolor na jaki ma się zaświecić ikonka baterii w zależności od napięcia. Wartości są dobrane na podstawie obserwacji 😉 Druga metoda batteryNeedRecharge() powie czy bateria wymaga naładowania.

getBatteryColor() & batteryNeedRecharge()

I teraz w klasie adaptera zamiast ustawiać w textView wartości napięcia ustawiam kolor ikonce, a żeby nie zgubić informacji o tym jakie są dokładne wskazania dorzucam onClickListener i po kliknięciu pokaże się Toast z tekstem, który poprzednio był wyświetlany na kafelku.

batteryColor & onClickListener

Tak prezentuje się aplikacja po zmianach. Zielony kolor specjalnie niezbyt wyróżnia się z tła, bo jeśli nic nie trzeba robić z baterią to po co świecić.

Ale świecenie na ekranie to nie wszystko co można zrobić. Zrobię powiadomienia żeby nic mi nie umknęło.

powiadomienia

Screen prosto z emulatora 😉 

A kod jak zwykle tu: github

Series Navigation<< Sensorki – material design – #3Sensorki – widget – #5 >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: